האם הממשלה מפספסת את חשיבות הדירות הקטנות?

מחקר חדש מראה כי היקף הדירות הקטנות החדשות שנבנו בישראל מאז 2017 קטן משמעותית מהיקף הדירות הגדולות. האם הממשלה מפספסת את חשיבות הדירות הקטנות?

מיקרו דירות - הפתרון האולטימטיבי לצעירים

מיקרו דירות – הפתרון האולטימטיבי לצעירים

"הביקוש למיקרו דירות הוא בעיקר מצד אוכלוסיות שאינן זקוקות לדירות גדולות, או שאינן יכולות לעמוד במחיר הרכישה שלהן, כמו סטודנטים, זוגות צעירים וכדומה. לצערי הממשלה עדיין לא הבינה שמדובר באוכלוסיה שהולכת וגדלה, ולכן גם הביקוש לדירות קטנות גדל גם כן", מסביר אלעד עדן, יזם נדל"ן בעל וותק רב בפרויקטים של דירות קטנות.

הרשויות המקומיות מעדיפות לבנות דירות גדולות, כדי למשוך לכאורה אוכלוסיות חזקות של זוגות צעירים עם ילדים על חשבון אוכלוסיות חלשות יותר, אך הצעד הזה מקשה על אותן אוכלוסיות למצוא פתרון לבעיית הדיור, ומאלץ אותן להתפשר על דירות מוזנחות במחירי עתק בערים הגדולות.

עדן, המשמש גם כבעלים של חברת הנדל"ן 'עדן גרופ' משווק דירות זעירות בגודל של עד 75 מ"ר מסביר כי המעבר למיקרו דירות מאפשר פתרון דיור אולטימטיבי לא רק לסטודנטים, אלא גם לזוגות צעירים והייטקיסטים ללא ילדים, שיכולים לשלם שכר דירה נמוך ולחיות באיכות חיים גבוהה במקום להתפשר על דירה גדולה, לשלם דמי שכירות גבוהים, עם איכות חיים נמוכה בלית ברירה.

"ממשלת ישראל צריכה להבין כי הביקוש למיקרו דירות רק עולה עם השנים, ולכן 16% דירות קטנות בלבד מסך כל הבנייה בארץ הן מספר מזערי ביחס לצורך שהאוכלוסיות הללו מבקשות להציף.", אומר אלעד עדן.

פורסם בקטגוריה דיור לסטודנטים, פתרונות דיור, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.