מה הקשר בין מיקרו דירות לבין תרבות צריכה?

Rate this post

shop-1298480_1280

רבות כבר נכתב ונאמר אודות תרבות הצריכה בארץ ובעולם כולו, יש הטוענים כי תרבות הצריכה מוגזמת וגורמת לדלדול משאבים, לזיהום מוגבר ולבעיות חברתיות שונות. תרבות הצריכה בארץ אינה יודעת שובע, רבים רוכשים מוצרים חדשים ללא הרף ומבלי להבין מהן ההשלכות לכך על החיים האישיים, על הקהילה, על החברה, על המדינה ועל כדור הארץ.

הדגש בתרבות הצריכה הוא על נושאי חומריות, צריכת יתר ורכישת מותגים, ויש לכך השלכות גם על נושא הדיור. למעשה, קיים קשר ישיר בין תרבות הצריכה לבין שוק הדיור: זוגות צעירים רבים חולמים על דירה גדולה שנמצאת מעבר להישג ידם, הם משתעבדים למשכנתאות יקרות לתקופה של שנים ארוכות, לעתים עד 30 שנה, כאשר מי שמתנגד לתרבות הקלוקלת יכול למצוא פתרונות חלופיים ומשתלמים. לדוגמה, ניתן לחיות במיקרו דירות המתאימות בדיוק לצרכים של צעירים, גם לזוגות צעירים וליחידים.

אלעד עדן, יזם בתחום הנדל"ן המסחרי וביזמות פינטק, מתמחה בין השאר בייזום פרויקטים של הסבת נדל"ן מסחרי למבני מגורים בהם מקימים מיקרו דירות. הפרויקטים ממוקמים בעיקר במרכז הארץ ומאפשרים לצעירים לגור במיקום מרכזי וליהנות משכר דירה נמוך.

מיקרו דירות – מענה מושלם לצעירים ולזוגות בראשית דרכם

כאמור, אלעד עדן יוזם פרויקטים של מיקרו דירות במרכז הארץ. לטענתו, מדובר בפתרון מושלם עבור צעירים, סטודנטים, זוגות בתחילת הדרך, עולים חדשים וגם מבוגרים החיים בגפם. במקום לשכור או לרכוש דירה גדולה בת 5-4 חדרים, חיים בנוחות במיקרו דירה בגודל של עד 30 מ"ר ונהנים מיתרונות רבים, שבראשם שכירות זולה. כך למעשה ניתן לחסוך כסף רב, ובמקום להשתעבד למשכנתא יקרה או לשלם שכירות גבוהה, נותר כסף בארנק.

במקום להצטרף למוטיב העדר ולהיענות לתרבות הצריכה אותה מעודדים תאגידים, אפשר לחיות אחרת. לפרויקטים של אלעד עדן בתחום המיקרו דירות יש ביקוש גבוה בעיקר מצד צעירים שהבינו כבר כי תרבות הצריכה אינה מסייעת להם להיות מאושרים יותר, מיקרו דירות מבוססות על תשלום לפי צריכה, ומכאן יתרונן הגדול עבור רבים.

פורסם בקטגוריה דיור לסטודנטים, מאמרים כלליים, נדל"ן בארץ, פתרונות דיור, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.