במקום דירות – השקעה בנדל"ן מסחרי

הקיפאון בשוק הנדל"ן נשאר איתן, וחלק גדול ממשקיעי הנדל"ן למגורים עושים הסבה להשקעה במשרדים ובנדל"ן מסחרי. האם מדובר בהחלטה כלכלית? אלעד עדן שופך אור על הסוגיה שמעסיקה רבים מהמשקיעים בישראל.

אלעד עדן: "על נדל"ן מסחרי ניתן להשיג תשואה של 8%-10%"

משרדים ברוטשילד, ת"א

משרדים ברוטשילד, ת"א

בין 50%-70% ממשקיעי הנדל"ן למגורים עברו להשקיע בתחום נדל"ן מניב יותר – משרדים ונדל"ן מסחרי. המצב בשוק כיום הוא שבמרכז הארץ מתחילה פריחה משמעותית בשוק המשרדים. במרכז ת"א ובמתחם הבורסה ברמת גן צפויים להיבנות עד סוף 2018 בסביבות 900 אלף מ"ר של משרדים.

ישראל נחשבת כבירת ההיי-טק העולמי, וככזו קמים מדי שנה יותר ויותר משרדי היי-טק שמגדילים את הביקוש למשרדים.

להשקעה במשרדים יש יתרונות בולטים על פני השקעה בנדל"ן למגורים. בראש ובראשונה – פיזור סיכונים, ובמקום השני – תשואה גבוהה. כיום ניתן לקבל על השכרת משרדים במרכז הארץ תשואה שנעה בין 8%-10%, לעומת 2%-4% תשואה על דירות מגורים באותו אזור.

מחירים שפויים – תשואה גבוהה

observation-urban-building-business-steel_1127-2397לצד התשואה הגבוהה ניתן למצוא יתרון נוסף והוא המחירים השפויים. מחירים של משרדים בתל אביב נעים באזור ה-13 אלף שקלים למטר, בעוד שמחירי הדירות באותו אזור הם פי חמש מזה.

עדן מסביר כי גם מבחינת הבנקים, המעניקים למשקיעים מימון, השקעה בנדל"ן מסחרי מאופיין באחוזי ריבית די נמוכים, לכן ההכנסה הקבועה מהנכסים יכולה לנוע בסכומים של 8-10 אלף שקלים בחודש.

פורסם בקטגוריה השקעות, נדל"ן מסחרי, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.